• Reklama

Návrhy pro Rusted.cz

Sem pište své dotazy a nápady

Návrhy pro Rusted.cz

Příspěvekod Deimos » pát 13. lis 2015 15:17:11

Zdravím,

už delší dobu mám v hlavě pár návrhů pro Rust Experimental. Jedná se konkrétně o Newbie server a web.

Newbie:
1) Server se jmenuje Newbie PVE a přitom s PVE nemá prakticky nic společného. 90% lidí, kteří příjdou, se po X hodinách hraní diví, že je někdo zabil a diví se, že nejedou výbušniny. Proto bych navrhoval (pro dobro všech, včetně vedení) server přejmenovat klasicky, jak se pojmenovává ve většině případů, tzn. název, poslední wipe a výpis pluginů/odlišností od ostatních.
Např. Rusted CZ/SK Newbie (No explosives, home, tp, clan, hunt, destroy, 2x)

2) Jelikož se jedná o server, kam chodí hrát nováčci nebo hráči jako já (co hrají sami a neradi, když mají další den vybombený celý dům partou 20ti lidí s desítkama výbušnin) a kteří hrají pro zábavu, mohl by být o něco zjednodušen. Jedná se hlavně o následující:
- nižší CD na teleportaci
- více domovů (mám X spacáků, ale teleportovat se mohu pouze na první dva, přitom bych potřeboval třeba první a třetí, což je dosti otravné a matoucí)
- nerf heli, aby si i nováčci a nezkušení hráči mohli vyzkoušet, jaké to je bojovat s heli a porazit ji, bránit trosky apod. Navíc zde nehraje tolik hráčů, kteří by se mohli spojit a sundat tu OP přesnou mrchu
- Příkaz /destroy jde použít na stavby jakéhokoli hráče, když si jej přidáte do /friend bez jakéhokoli dalšího povolení, což umožňuje nefér vykrádání nováčků, kteří nemají páru, jak co funguje.
- Upravit kity - Nechápu spojitost Daily a starter, když oba jsou denně a ani jeden mi neřekne, co obsahuje. Z jednoho dostanu Luk, 10 šípů a sekeru. Pak se ale divím, kde je třeba krumpáč.
- Prefix pro clany - jen visuální věc, ale může také pomoct hráčům se mezi sebou orientovat.
- Ochrana hráčů proti PVP - řekněme si to narovinu, už několik měsíců prostě nefunguje. nikde.

Celkově se jedná spíš o změny, které by nováčkům zjednodušily a zpříjemnily hraní. Jelikož nováčci potřebují hodně informací, určitá nepřesnost např. v kitech, destroy a domovech je pro ně podle mě poněkud ubíjející.


Web:
1) Fórum
Přehlednost a rozdělení fór je mírně matoucí. Například Diskuze se kryjí jak s fórem Rady a návody, tak s fórem Nahlásit problém. Aneb když třeba dostanu ban, nevím, jestli je to dotaz do Diskuze - proč, nebo jestli je to Problém, že mám ban. Stejně tak když potřebuju radu, jdu do Diskuze, jelikož jsou tam dotazy, ale Rady a návody jsou jinde. Novinky jsou věčně prázdné nebo plné offtopicu.

Návrh:
  • Novinky - obsahující novinky ze serveru, změny, updaty, ..
  • Diskuze - obsahující všechny dotazy, problémy, rady, vykecávání pro hráče, offtopic apod.
  • Tutorialy a média - Návody od hráčů, videa, screenshoty
  • Soudní síň - řešení banů, report hráčů, ..

2) Webové stránky
Když vynechám fakt, že celkově design stránek je trochu out of date, informace na nich jsou také trochu postarší. Respektive pravidla nezahrnují některé věci, které se údajně nesmí (např. obestavět monumenty). Ohlášení každého devblogu je až po updatu, pokud vůbec, navíc bez jakýchkoli dodatečných informací (např. jestli byl, je, bude wipe a v jakém rozsahu a kdy nás čeká další).
Návrh:
Průběžně aktualizovat pravidla, nebo odkázat na pravidla na fóru a příležitostně přidávat pravidla do fóra (podle toho, jestli se vyskytne něco nového). Při každém ohlášení updatu přidat i například datum, kdy je očekáván další update/wipe.

3) Extra bonus:
Nepovedlo se mi vygooglit žádnou českou wiki o Rust Experimentalu. O Legacy však ano a její návštěvnost 71000 je docela solidní. Kdyby se alespoň zkusilo vytvořit něco takového, myslím, že by to dost usnadnilo přísun informací hráčům a tím případné časté dotazy, nevědomost, nespokojenost apod. Mohly by se zde rozebírat devblogy aktuální a budoucí, co je nového a co se plánuje. Zároveň by to byla myslím dobrá reklama pro server, mohlo by to přitáhnout hráče.


Doufám, že tyto postřehy a návrhy neberete urážlivě či jako negativní kritiku. Snažím se jen upozornit na věci, na které slyším časté stížnosti a které vidím jako překážky pro lepší rozvoj serverů + návrhy, co by se ještě dalo udělat pro zlepšení a zviditelnění. Mluvím jak ze svých pocitů, tak ze zkušeností s prací na poměrně mnohých projektech různých herních serverů, prací s fóry apod.
Deimos
Raider
 
Příspěvky: 48
Registrován: ned 04. říj 2015 13:26:51

Reklama

Re: Návrhy pro Rusted.cz

Příspěvekod jedla » pát 13. lis 2015 21:29:27

Jasne zhrnute. Za mna palec hore.
jedla
Lovec zvířat
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned 18. říj 2015 15:44:16

Re: Návrhy pro Rusted.cz

Příspěvekod jersi » pon 04. led 2016 18:53:49

souhlas za mě dobrý.
až na pár vyjímek kolem newbie serveru, nějak jsem nepochopil cely smysl toho serveru.
osobně bych ho pojal tak aby byl pro zkutečné začátečníky spolu s "minecraft" hráči.
tzn. žádné c4 a granáty. vše ostatní ano. kit leda na sekerku a spacák možná 2ks jídla, nic víc.
človek co se to jde naučit musí na vše prijít sám, projít si komplet cely crafticí systém a postupně se vše naučit a vyzkoušet.

PVP? jen v určitých lokacích klidně celodenní. kdo se chce naučit střílet nebo si to zkusit pujde tam, třeba po domluvě s jinými.
raidování se naučí lehce a rychle na normálních serverech.
/home warp atd vůbec... jen at se naučí mapu, ztratil se ? no tak smula hledej nebo se zabíj a o vše přijdeš.
je to možná obtížnější ale ten hráč se naučí rychleji, a jeho přechod na normal nebude takový šok, a zároveň to nebude tak pohodlný a zábavný server aby tam zůstaval večně.
minecraftáci budou mít klid bez pvp. nováčci klid na učení a zkoumání
never trust in Rust !
Uživatelský avatar
jersi
Raider
 
Příspěvky: 2146
Registrován: úte 01. črc 2014 15:56:43

Re: Návrhy pro Rusted.cz

Příspěvekod Whiskey » pát 08. led 2016 17:44:37

Souhlas:)
Whiskey
Lovec lidí
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned 04. kvě 2014 12:44:23

Re: Návrhy pro Rusted.cz

Příspěvekod DerilDixon1998 » čtv 21. led 2016 15:41:57

Proč by v aréně nebohli být granáty, a old zbraně z rustu? třeba kit suicide /6 dostanete hand canon :-D ???
DerilDixon1998
Začátečník
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 21. led 2016 15:37:23

Re: Návrhy pro Rusted.cz

Příspěvekod wUnp » čtv 21. led 2016 17:06:29

hlavně by to chtělo aktualizovat server
wUnp
Kámen
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 20. led 2015 20:01:45

Re: Návrhy pro Rusted.cz

Příspěvekod DerilDixon1998 » úte 26. led 2016 18:09:00

Nebo rozjet exp. :-D
DerilDixon1998
Začátečník
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 21. led 2016 15:37:23

Re: Návrhy pro Rusted.cz

Příspěvekod Drawax » ned 21. srp 2016 19:55:40

Pěkný :)
Obrázek
Potřebuješ pomoct? Jsem na tsku nebo napiš soukromou zprávu.
Uživatelský avatar
Drawax
Raider
 
Příspěvky: 307
Registrován: úte 20. led 2015 7:59:38
Bydliště: Královehradecký kraj

Re: Návrhy pro Rusted.cz

Příspěvekod THUNDERER » pát 30. zář 2016 11:44:46

a na experimentálu vrátit Blueprinty =D
Uživatelský avatar
THUNDERER
Raider
 
Příspěvky: 71
Registrován: ned 10. dub 2016 20:06:21


Zpět na Diskuse

  • Reklama
cron