• Reklama

Zlepsite komunikaciu prosim

Sem pište své dotazy a nápady

Zlepsite komunikaciu prosim

Příspěvekod Laxius777 » pát 08. pro 2017 8:44:13

Caute,

k Rustu som sa dostal pred par mesiacmi a Rusted.cz servre som si rychlo oblubil. Co mi vsak nesmierne chyba, je jasna komunikacia.

- chyba mi wipe calendar. Ludia vzdy hadaju kedy bude wipe, nechapu, ze legacy nie je experimental atd. Uvital by som niekde na stranke Rusted.cz alebo na stranke fora interaktivny kalendar aj s planovamy wipe pre konkretne servre. Vacsinou sa totiz o wipe pise len v tom malom live chat okienku ... jednak to nema historiu a na druhej strane sa tam podavaju len ciastocne informacie. vacsinou tam niekto hodi datum wipu, bez toho aby specifikoval ktory server, pripadne ci sa jedna o legacy alebo experimental, alebo dokonca hurtworld... Nevidim dovod nemat kalendar s planovanymi datumami pre wipe. Vid. dnes rano: vsetky experimental servre su dole. Wipe-uju sa? je tam nejaky problem? Ak by bol kalendar, hned by clovek aspon tusil,co sa moze diat...

- chyba mi lepsia komuinkacia ohladom neplanovanych vypadkov. Vid posledny velky vypadok francuzskeho DC. Ze tam je nejaky vypadok, sa clovek dozvedel az po dni na FB stranke, aj to len ako odpoved na otazku v Komunitnej sekcii. Vypadok bol mega velky, naozaj by som bol uvital, kebyze date o tom extra post na FB! Nech ludia vedia, co sa deje. Nie je nic horsie, nez ked neviete. Pripadne by ste mohli dat na forum maintenance section, kde by sa davali updaty ohladom prave prebiehajucich maintenance fazach, ci uz kvoli vypadku v DC, alebo kvoli wipe, pripadne inym problemom/updateom...

Hra sa mi dobre na rusted servroch, a som vdacny, ze niekto robi taketo kvalitne servre a ze sa snazi vybuildovat a udrzat si komunity prave okolo svojich servrov. Zlepsena komunikacia bude mat naozaj len pozitivny dopad na vasu member base a je potrebna. Odbremeni to aj vas, ludia sa nebudu pytat dokola stale to iste a nebudu vam vypisovat maily co sa deje a vy nemusite odpovedat tisic krat. Staci raz. Dobre umiestnit info o tom co sa prave deje a kazdemu sa zrazu bude zit lahsie. (aj ja teraz idem pisat mail Pleskac, ze co sa deje :) a som si isty,ze napisu aj dalsi... a pritom by stacilo fakt malo a zije sa nam vsetkym lepsie :) )
Laxius777
Začátečník
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 11. lis 2017 17:39:08

Reklama

Re: Zlepsite komunikaciu prosim

Příspěvekod jersi » pát 08. pro 2017 9:11:08

1. To ti nestačí ?
Obrázek
wipe experimentalu je vždy první čtvrtek v měsíci a pak po 14dnech VŽDY!! ten ve čtvrtek neovlivníme a nemáme k tomu co napsat, je to jen otom kdy vyjde devblog pokud chceš informaci napis na playrust.com... protože my žádné info nemáme

2. na foru byla informovanost okamžitá, na FB jsem to napsal po několika hodinách 2x a další info jsem přikládal v komentářich. fb neslouží k technické podpoře je to jen takový doplněk, kdyby někomu nejelo forum atd...

3. nic z toho nepomůže bylo to napsané na TS, FORU i FB a přesto mi tady píšeš že tu není informovanost. ona tu je, ale problém je že to nikdo nečte.
na chat napišu že bude wipe zitra a hned nato se někdo zeptá kdy bude wipe. stejně ten datum wipu je na webu napsaný už měsíc a stejně se lidi ptají, a dokazuje to že nejsi natom jinak vzhledem k tomu co jsi napsal, přesto že to bylo vše naopak a informovanost byla.
never trust in Rust !
Uživatelský avatar
jersi
Raider
 
Příspěvky: 2146
Registrován: úte 01. črc 2014 15:56:43

Re: Zlepsite komunikaciu prosim

Příspěvekod Laxius777 » pát 08. pro 2017 9:22:21

Tohto som sa obaval, ze to zoberiete negativne :) Nemal som v plane nikoho napadat, ani nic pdobne :) Len si myslim, ze stale sa ta komunikacia da robit trochu lepsie :)

Hram len experimental a niekde som nasiel info, ze tam je wipe vzdy prvy stvrtok v mesiaci... neviem to na rychlo najst kde. No napriek tomu tu ludia su schaoseny a ako sam pises, vypisuju tie iste otazky dokola, lebo necitaju. Priznam sa, ze info ohladom wipe by mohlo byt umietnene nejak jednoznacnejsie, kedze to je otazka co sa tu naozaj velmi casto a zbytocne riesi. Ide mi o to, ze by to pomohlo kazdemu. Aj tebe jersi, nemusel by si odpovedat vkuse dokola na to iste. Proste niekam drbnut jasnu sekciu ,nech k tymto zbytocnym otazkam nedochadza.

A co sa tyka maintenance, zverejnene to na FB bolo len ako odpoved na otazku v komunity section. ja osm checkoval zo zaciatku vasu stranku. Tam sa ziadna info neobjavila. Az ked som z vasej stranky klikol na komunitu, som videl, ze tam nejaka odpoved bola. Ja nie som nejaky FB fan, ale bola to myslim si dost velka udalost, aby si to zasluzilo jednoznacny post, bez toho, aby som musel liezt do Komunity, tam si pozriet otazku a nasledne az v odpovedi na nu sa docitat co sa deje.

Ako vravim, Live chat je super, ale nema historiu, co je fajn, a tak to ma byt, ale prave preto by mohli byt velke udalosti jednoznacnejsie zachytene.

A znova, prosim neberte to negativne, vazim sa vasu pracu a som rad, ze na CZ/SK poli je takato skvela komunita so skvelymi adminmi. Naozaj sa snazim len prispiet o este lepsi zazitok. Diky :)
Laxius777
Začátečník
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 11. lis 2017 17:39:08

Re: Zlepsite komunikaciu prosim

Příspěvekod Pleskac » pát 08. pro 2017 12:58:26

Kdyz se podivas na oficialni web tak to tam mas napsane.
https://rust.facepunch.com/blog/devblog-189/
Major changes incoming: Building 3.0, base upkeep, two new radtowns, procgen improvements, Hapis Island updates, and more. This patch wipes servers and blueprints. Enjoy!


Servery jsem radsi vypnul protoze update vysel az nekdy ve 2-4 rano, takze jsem na to necekal a prislo mi zbytecne aby jste tam hrali, kdyz to pak stejne budu muset smazat. Neprislo mi to tak dulezite abych kvuli tomu psal na forum, fb a jeste na web kdyz je tu rano stejne tak 5 lidi.

Jinak s tim kalendarem mas pravdu ten by se tady hodil a uz jsme to tady nekolikrat resili
In Rust we trust!
Uživatelský avatar
Pleskac
Majitel Rusted.cz
 
Příspěvky: 1029
Registrován: sob 08. úno 2014 1:58:55

Re: Zlepsite komunikaciu prosim

Příspěvekod Chorky » pát 08. pro 2017 13:48:53

Pleskac píše:
Jinak s tim kalendarem mas pravdu ten by se tady hodil a uz jsme to tady nekolikrat resili


Já se ti o tomhle taky na steamu zminoval a mě si řekl že je to v pohodě.. :( :D
Uživatelský avatar
Chorky
Raider
 
Příspěvky: 89
Registrován: pát 20. úno 2015 21:40:54
Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Zlepsite komunikaciu prosim

Příspěvekod jersi » pát 08. pro 2017 17:31:54

Laxius777 píše:ze info ohladom wipe by mohlo byt umietnene nejak jednoznacnejsie

jako jak ? je to na hlavní stránce rustedu ...

Laxius777 píše:A co sa tyka maintenance, zverejnene to na FB bolo len ako odpoved na otazku v komunity section

je to na hlavní.

Obrázek

já to neberu vůbec negativně. jen vidím že po nás chceš něco, co normálně děláme, problém je v tom že to nikdo nečte a raději se zeptá, já napíšu na FB že bude zítra wipe a do soukromích správ mi příjde kdy bude wipe... minutu nato.
a stebou je to evidentně stejné. wipy napsané jsou a wipe na exp je vždy forced to udávají vývojáři a je to vždy první čtvrtek v měsíci a taky to mají napsané a taky to nevíš... takže problém je že to nečteš, a s tím my nic neuděláme
never trust in Rust !
Uživatelský avatar
jersi
Raider
 
Příspěvky: 2146
Registrován: úte 01. črc 2014 15:56:43


Zpět na Diskuse

  • Reklama